o nas

KamperManiak to Aldona i Daniel

PODRÓŻNICY

Szczęśliwi ludzie, którzy od kiedy przeprowadzili się na stałe do kampera i mieszkają w nim 24/h na dobę cały czas są w drodze, a każdy dzień ich życia jest przygodą. Podróżują razem od ponad dwunastu lat i długo szukali swojej prawdziwej drogi.

Zdali sobie sprawę , że połączyła ich pasja do podróży, które zawsze były za krótkie. Wpadli na pomysł by kupić kampera, zjeździli za nim Polskę wszerz i wzdłuż, zajęło im to rok. W końcu znaleźli ekonomicznego kampera, który idealnie wpisywał się w #minimalizm, który właśnie wtedy wprowadzali do swego życia.

@kampermaniak

Subskrybuj

PODRÓŻE

Podróżujemy razem od ponad 10 lat, od prawie dwóch lat prowadzimy kanał na Youtube, a od prawie roku stronę internetową i bloga. Zwiedziliśmy ponad 20 krajów, początkowo samolotem śpiąc w hotelach, później osobówką z namiotem, pożyczonym busem, a teraz przede wszystkim kamperem. Zawsze dążyliśmy do tego żeby znaleźć sposób żeby jak najwięcej zobaczyć jak najmniejszym kosztem. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że zorganizowane wycieczki typu all inclusive nie są dla nas.

kamper

Śpiąc w Chorwacji w okolicach Dubrownika pod namiotem podjęliśmy decyzję o zakupie kampera, która była jedną z najlepszych w naszym życiu. Chcieliśmy kupić gotowego kampera, sprawnego niewymagającego koniecznych remontów, gdyż nie mieliśmy czasu na budowę czy remont, ani miejsca żeby przeprowadzić takie prace. I tak znaleźliśmy naszego „Groszka” i odbyliśmy następną podróż naszych marzeń do Hiszpanii. Teraz gdy już zwiedziliśmy większość zachodnich państw, zdaliśmy sobie sprawę, że mocno turystyczne miejsca są męczące, a ich piękno jest tak oblegane i oczywiste, że przestało być dla nas fascynujące. Na próbę wybraliśmy się na Ukrainę i do Mołdawii.
Zdaliśmy sobie wówczas sprawę jak wiele mamy do poznania na wschodzie, jak wiele ma on przed nami tajemnic, niesamowitych ludzi, historii i smaków do odkrycia. Dlatego chcielibyśmy kontynuować naszą podróż na wschód. Chcemy dotrzeć w miejsca gdzie potem będziesz mógł pojechać Ty (nie tylko kamperem, ale jak tylko chcesz)

Obserwuj KamperManiak