o nas

KamperManiak to Aldona i Daniel

PODRÓŻNICY

Jesteśmy Aldona i Daniel, podróżnicy na pełen etat, youtuberzy, autorzy pierwszego polskiego poradnika karawaningowego „Jak zacząć podróże KAMPEREM PRZEZ ŚWIAT.”  Od pięciu lat jesteśmy cały czas w podróży i mieszkamy na stałe w 31-letnim kamperze VW T4 o imieniu ”Groszek”.

Opowiadamy na Youtubie o odwiedzonych krajach, niesamowitych przygodach i o wyjątkowych ludziach spotkanych na naszej drodze na kanale o nazwie „KamperManiak”. Kręcimy filmy o tym jak poznajemy świat, nowe kultury, religie, kuchnie, ale także zwykłą, fascynującą codzienność ludzi na drugim końcu świata. Pokazujemy także nasze życie w ciągłej podróży. Nagrywamy, robimy mnóstwo fotografii i notatek z podróży, część przekazujemy na bieżąco naszym widzom w mediach społecznościowych, pozostałe materiały wykorzystujemy do pisania kolejnych książek i artykułów na blogu.

@kampermaniak

Subskrybuj

PODRÓŻE

Odwiedziliśmy 35 krajów w Europie i Azji, ale nie jesteśmy kolekcjonerami liczb. Staramy się dobrze poznać dany kraj czy region, zanim pojedziemy dalej. Naszym znakiem rozpoznawczym stało się propagowanie rzadziej wybieranych kierunków podróży, często poza turystycznym szlakiem, budzących obawy u wielu ludzi. Tym samym odczarowaliśmy kamperowo m.in. Ukrainę, Białoruś, Gruzję, Turcję, Iran. Dojechaliśmy na Syberię nad najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie – Jezioro Bajkał i odwiedziliśmy mieszkających tam Polaków. W ostatnim roku zorganizowaliśmy mega wyprawę Kamperem do Indii drogą lądową przez jedne z najbardziej niebezpiecznych i wymagających kierunków świata na tę chwilę: Iran i Pakistan, udowadniając tym samym, że 31 letnim kamperem wszystko jest możliwe.

wYPRAWY

W 2019 roku zorganizowaliśmy profesjonalną wyprawę „Kamperem nad Bajkał,” cieszącą się dużą popularnością na YouTube i w mediach. W 2020 roku nakręciliśmy z Discovery Channel program „Kamperem przez świat,” który do tej pory emitowany jest na kanałach podróżniczych w polskiej telewizji. W 2023 roku zorganizowaliśmy roczną wyprawę „Kamperem do Indii” drogą lądową przez Iran i Pakistan udowadniając, że 31 letnim kamperem wszystko jest możliwe. Podróż trwała 1 rok i odniosła ogromny sukces w przestrzeni medialnej. Podsumowaniem wyprawy była organizacja zlotu stylu indyjskim, na który przyjechało 400 osób w  120 kamperach, przyczepach i namiotach.

Rok 2023 to również czas wydania naszej pierwszej książki. „Jak zacząć podróże Kamperem przez Świat. Poradnik karawaningowy” stał się bestsellerem już w przedsprzedaży i cieszy się ogromnym zainteresowaniem do tej pory. 

Zawsze jesteśmy sobą, uśmiechnięci, ale szczerzy w opiniach. Szanują to nasi widzowie, którzy cenią prawdę, naszą osobowość i poczucie humoru. W tym roku nasz kanał przekroczył 70 000 subskrypcji. Wszystkie nasze statystyki są realne – bez sztucznego ruchu i fikcyjnych fanów.

Obserwuj KamperManiak