Cztery nowe miejsca obsługi kamperów na Roztoczu Wschodnim otwarte zostaną już za niecały miesiąc. Obiekty z pełną infrastrukturą taką jak toalety, prysznice, podłączenie mediów i miejsca do zrzutu ścieków znajdują się w Baszni Dolnej, Horyńcu-Zdroju, Jędrzejówce i Lubaczowie. To szczególnie dobra informacja dla wszystkich turystów podróżujących w ten sposób, bo Roztocze Wschodnie szczególnie nadaje się do tego typu turystyki, którą cechuje wolność i bliskość z naturą. To też nowe turystyczne otwarcie dla powiatu lubaczowskiego, w którym dotychczas brakowało takich obiektów.

Otwarcie nastąpi 14 czerwca 2024 r. w ramach festiwalu „KRAINA ROZTOCZE. WEŹ DRUGI ODDECH”,  na czas którego nowiutkie kamperowiska będą dostępne bezpłatnie z pełnym zapleczem, a pierwsi goście mogą liczyć na niespodzianki. Dodatkowo w sobotę 15 czerwca warto odwiedzić również Teddy Camp w Cieszanowie, który będzie otwarty dla wszystkich całkowicie za darmo. Wydarzenie potrwa do 16 czerwca i oferować będzie atrakcje od samego rana do późnej nocy. Ze wszystkich punktów imprezy będzie można skorzystać bezpłatnie.

Już kilka minut po 04:00, na wzgórzu Monasterz powitamy wschód Słońca przy dźwiękach CK Kapeli. Będzie to okazja aby tanecznie przywitać nowy dzień i w doskonałym nastroju ruszyć odkrywać kolejne punkty programu. A będzie ciekawie bowiem swoje drzwi otwiera na przykład jedna z najstarszych, drewnianych cerkwi w Polsce – cerkiew w Radrużu. Dodatkowo zostaną tam przeprowadzone warsztaty z pisania ikon, które każdy uczestnik zabierze ze sobą na pamiątkę do domu. Miłośnicy różnego rodzaju aktywności powinni wybrać się na rajd pieszy pn. „W poszukiwaniu muszelek z morza mioceńskiego” w okolicy Huty Różanieckiej. To właśnie nad tą wioską góruje klif morza mioceńskiego, z którego będzie można wydobyć muszelki sprzed 15 mln lat. Specjalnie dla smakoszy zorganizowane zostaną warsztaty „Burger-proziak od podstaw”, czyli połączenie najsłynniejszego dania fast-food z regionalnym produktem, którym jest proziak. Noc zapowiada się równie ciekawie jak dzień. Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach zaprasza na obserwacje gwiazd wraz z wykładem a Horyniec-Zdrój na kino plenerowe. A każdy kto chce przeżyć dreszczyk emocji powinien wybrać się do Gorajca, którym zawładną duchy dawnych mieszkańców. Trzeba będzie je odnaleźć na cmentarzu, przy kapliczkach, w lesie czy piwnicach a wtedy te wskażą drogę do kolejnych etapów i zakończenia gry.

Serdecznie zapraszamy na imprezę „Kraina Roztocze. Weź Drugi Oddech” – miejsce, gdzie muzyka, kultura i przygoda spotykają się w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

Szczegółowy program wydarzenia: KRAINA ROZTOCZE - Weź drugi oddech.

jest dostępny tutaj

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny tutaj: KRAINA ROZTOCZE – Weż drugi oddech.

Publikacja powstała na zlecenie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej