Wpis ten powstał z myślą o Wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem translatora Vasco Electronics. Znajdują się tu najczęściej pojawiające się pytania od naszych widzów, które zebraliśmy w jedną całość, aby nie odpisywać za każdym razem osobno. Dzięki temu otrzymujecie pigułkę na temat urządzeń Vasco, a my możemy oszczędzić trochę czasu przekierowując zainteresowanych do tego artykułu.

CZY POLECAMY VASCO?

Oczywiście, że tak!

Naszym zdaniem jest to najlepszy translator na rynku. Często pokazywaliśmy na vlogach i opisywaliśmy w artykułach, jak za pomocą Vasco zainicjowaliśmy przygody i nowe znajomości (a nawet przyjaźnie, które trwają do dziś) dzięki temu, że mogliśmy swobodnie rozmawiać. Podczas rozmowy z obcokrajowcami często dowiadujemy się o rzeczach, których nie sposób znaleźć w przewodnikach. Korzystanie z translatora Vasco jest intuicyjne, co szybko przełamuje barierę językową z naszym rozmówcą, który zainteresowany samym urządzeniem chętniej wchodzi z nami w interakcję. Również i my, Za pośrednictwem siedemdziesięciu języków, które możemy zabrać ze sobą w świat, również i my jesteśmy pewniejsi siebie i bariera językowa nie stanowi już dla nas problemu. Takim standardem u nas jest teraz powiedzenie: „Podaj Vasco, bo nie wiem co on/ona mówi” i translator zabieramy ze sobą już nawet na najkrótszy spacer.

Od kiedy używamy translatora Vasco?

Nasza przygoda z translatorem Vasco zaczęła się w 2019 roku, czyli od kiedy zamieszkaliśmy na stałe w kamperze, nie rozstajemy się z translatorem podczas naszych podróży, a co ważne w tym czasie widzimy jak firma się rozwija i wprowadza coraz lepsze produkty. Suma naszych doświadczeń i zadowolenia z urządzeń Vasco zaskutkowała mianowaniem nas Ambasadorami Marki Vasco.

Z jakiego urządzenia korzystamy obecnie?

W podróży korzystamy z urządzeń: Vasco V4 w kolorze Ruby Red (szczegóły) i Vasco M3 w kolorze Blue Ocean (szczegóły) oraz zestawu PowerBox (szczegóły)

DLACZEGO UWAŻAMY, ŻE VASCO Ma najlepsze tłumaczenie?

Często pytacie o różnicę miedzy translatorem Vasco, a tym wbudowanym w telefonie. Najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie naszych doświadczeń: Turcja, sklep, poszukiwania oliwki dla dzieci. Translator z telefonu tłumaczy tak, że sklepikarz nie rozumie i dziwnie się uśmiecha. Powrót po Vasco do samochodu i sprawdzamy przed wejściem co mówiliśmy wcześniej. Wielkie oczy i śmiech, przez telefonowy translator Aldona do Pana sprzedawcy mówiła: Kochanie jaką masz oliwkę?  Z Vasco załatwiliśmy wszystko łącznie z tym, że sklepikarz zaprosił nas na turecki cay, by dłużej porozmawiać przez urządzenie, które go zainteresowało.

Jakość tłumaczeń w Vasco jest lepsza, ze względu na to, że urządzenie posiada aż dziesięć silników tłumaczeniowych. Pozwala to na o wiele lepsze tłumaczenie. Telefonowy translator działa tak, że większość języków tłumaczy z użyciem języka Angielskiego: Polski->Angielski->wybrany język i na odwrót. Powoduje to częste błędy, bo to samo słowo po angielsku nie zawsze znaczy to samo w wybranym języku czy w naszym ojczystym. W translatorach Vasco jakość tłumaczenia porównywalna jest do jakości native speakera. Po za tym jest to firma z Polski, która zajmuje się tylko projektowaniem i programowaniem urządzenia przeznaczonego do tłumaczeń, a nie tak jak telefon, który służy do „wszystkiego”.

Dodatkowo translator Vasco ma ekstra funkcje dodatkowe, których nie znajdziecie w tym telefonowym:

  • tłumaczenie rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym
  • MultiTalk – to taka funkcja, w której może rozmawiać do 100 osób naraz, warunkiem jest, że każdy będzie posiadał Vasco. Mówisz w swoim języku, a każdy otrzymuje tłumaczenie w wybranym przez siebie języku. 
  • nauka dowolnego języka za pomocą fiszek. Wbudowana aplikacja, dzięki której możesz opanować podstawy języka obcego. Działa to naprawdę fajnie i często z tego korzystamy. 
Dlaczego Bezpłatny Internet w Vasco jest przydatny?

Wraz z zakupem translatora Vasco otrzymujesz nielimitowaną, bezpłatną i działającą dożywotnio kartę SIM z dostępem do Internetu. Jest to o tyle przydatne, że wyjeżdżając za granicę nie musimy martwić się o zakup lokalnej karty SIM. Przekraczamy granicę i automatycznie urządzenie przelogowuje się do krajowego operatora, a my od razu możemy rozmawiać z ludźmi danej narodowości. W ogóle nie martwimy się o koszty, nawet jak translator przeloguje się na chwilę np. gdy jesteśmy przy samej granicy (każdy kiedyś zapłacił za przypadkowe przelogowanie telefonu do zagranicznego operatora, szczególne uderza to po kieszeni kiedy jest to kraj spoza UE).

Vasco ma podpisane umowy z kilkoma operatorami w jednym kraju co znacząco wpływa na zasięg. Podczas kilkuletnich podróży wraz z translatorem Vasco nie zauważyliśmy miejsc gdzie nie było zasięgu. Jeśli nie ogranicza nas wybór operatora to zawsze będziemy mieli zasięg, a w przypadku lokalnej karty, pozostaje nam zasięg operatora, którego wybraliśmy. 

I argument przeważający na korzyść Vasco nad telefonowym translatorem. W krajach gdzie transmisja danych jest droga, nie musimy wykorzystywać pakietu danych na tłumaczenia z własnej lub lokalnej kary SIM. Tłumaczenie ze zdjęć i mowy to najbardziej pakieto-żerne czynności (sprawdź w ustawieniach telefonu ile danych potrzebuje translator). Dzięki Vasco oszczędziliśmy już tym sposobem bardzo dużo pieniędzy. 

W ILU KRAJACH VASCO MA NIELIMITOWANY INTERNET?

W tej chwili (2022) nie musimy martwić się o dodatkowe koszty za transmisję danych w 200 krajach na całym świecie. Jeśli to nadal za mało dla Ciebie, zawsze możesz skorzystać z wbudowanego Wi-Fi w translatorze.

Czy mogę przełożyć kartę sim z vasco do innego urządzenia?

Tak możesz, ale nie bedzie ona działać, ponieważ nielimitowany i darmowy internet działa tylko w Vasco. 

Kiedy będą promocje w vasco?

Kupony rabatowe czy inne promocje są w Vasco cykliczne. Z racji bycia Ambasadorem Marki Vasco jesteśmy informowani wraz z nadejściem promocji. Zachęcamy do śledzenia naszych social mediów gdzie takie informacje przekazujemy niezwłocznie. Najszybciej dowiecie się śledząc nasze relacje na Instagramie. Wtedy masz pewność, że nic Cię nie ominie.

W tej chwili przy zakupie translatora Vasco V4 działa kod rabatowy: KAMPER5