OGLADAJ NOWĄ WYPRAWĘ KAMPEREM DO INDII

NOWY ODCINEK co NIEDZIELA o 9:30 rano na YouTube

Tym razem chcemy zrealizować wyprawę Kamperem do Indii, odwiedzając po drodze równie ciekawe kraje jak Turcję (głównie jej Wschodnią część), Iran, Pakistan,  a w drodze powrotnej: Afganistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan, Azerbejdżan i Armenię.

Chcemy zrealizować na Youtube coś czego nie widział polski widz, czyli dojechać drogą lądową 30 letnim kamperem do jednego z najbardziej fascynujących krajów świata. Zakładamy, że pokonanie tak wielkiego dystansu zajmie nam niecały rok, a różnorodność doświadczeń będzie ogromna, same nazwy krajów przywodzą na myśl egzotyczne doznania.

Indie to kraj leżący w Azji Południowej, m.in. na Półwyspie Indyjskim. W tej części kontynentu, kilka tysięcy lat temu powstały i rozwinęły się wielkie kultury. W XV wieku Krzysztof Kolumb, poszukując drogi do Indii, dopłynął do wysp leżących u wschodnich wybrzeży Ameryki Środkowej. Sądząc, że to Indie, nazwał miejscową ludność Indianami. Dlatego mieszkańców Indii, dla odróżnienia, nazywa się Hindusami. Indie są drugim państwem na świecie pod względem liczby ludności (ponad 1 mld). Są także jednym z najgęściej zaludnionych krajów Azji.

Podobnie jak przed latami, Krzysztof Kolumb poszukiwał drogi do Indii, tak my chcemy odkryć to, co czeka na współczesnego podróżnika podczas drogi do tego egzotycznego kraju. Z pewnością jest to podróż na drugi koniec świata, tym bardziej, że chcemy pokonać całość trasy naszym mobilnym domem. Jednak nieodległość jest tu najważniejsza.

Głównym celem wyprawy do Indii jest poznanie kultur i religii odmiennych od tych, które znamy z Europy. Chcemy zobaczyć i pokazać naszym widzom codzienne życie zwykłych ludzi w krajach, które od lat znane są w świadomości, ale rzadziej wybierane na kierunki wakacyjne w pierwszej kolejności. Różnorodność doświadczeń pozwoli na zebranie materiału na bardzo ciekawe filmy, artykuły oraz fotografie, które na pewno zwrócą uwagę i zainteresują liczną grupę odbiorców, dla których taka podróż wydaje się niemożliwa. Będzie to zbiór naszych przygód, informacji o odwiedzonych krajach, a przy tym także wiele porad, dla osób chcących ruszyć w nasze ślady.

Partnerzy wyprawy:

WSPIERAJĄCY i PATRONI

Wspierając nas w tej chwili wspierasz wyprawę Kamperem do INDII i zakup paliwa do naszego Groszka.